1957. március 25-én írta alá [Belgium]?, ([Paul-Henri Spaak]? és [J. Ch. Snoy et d'Oppuers]?), [Franciaország]?, ([Christian Pineau]? és [Maurice Faure]?), [Hollandia]?, ([Joseph Luns]? és [J. Linthorst Homan]?), [Luxemburg]?, ([Joseph Bech]? és [Lambert Schaus]?), [Németország]?, ([Konrad Adenauer]? és [Walter Hallstein]?) és [Olaszország]? ([Antonio Segni]? és [Gaetano Martino]?). A szerződéssel a 6 európai állam létrehozta az [Európai Gazdasági Közösséget]?.
Ugyanazon a napon a 6 állam aláírt egy másik szerződést is, amivel létrehozták az [Európai Atomenergiai Közösséget]?. Tervük egy gazdasági közösség, másrészt egy az atomenergia békés hasznosítását megvalósító unió létrehozására irányult. A két szerződést szokták Római Szerződéseknek is hívni.
Többször is módosították a dokumentumot, de a mai napig az Európai Unió intézményi működésének még mindig a Római Szerződés biztosítja a jogi alapot. A Római Szerződés, a mai Európai Unió alapító dokumentumaként tekintehtő.
A dokumentumban lefektették az integráció alapjait is, a közös piac létrehozásának szándékát és alapelveit, ez tartalmazta a "négy szabadság": a személyek, áruk, szolgáltatások és a tőke szabad áramlásának gondolatát.