Már 342 szócikk közül válogathatsz.

A Politikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes tudástár. Legyél Te is a Politikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Jobbik
Verzió: 5  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2011-03-31 12:57:07
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.



 

Jobbik Magyarországért Mozgalom (röviden Jobbik) elődje 2002-ben alakult Jobboldali Ifjúsági Közösség (Jobbik) néven, majd 2003-ban vette fel a ma is használatos nevét, és alakult párttá. Szélsőjobboldali nézeteket képviselő radikális párt. A párt elnöke [Vona Gábor].

Önmeghatározásuk


Alapító nyilatkozatuk szerint céljuk:
„rendszerváltozás befejezése, a jelenleginél igazságosabb társadalom megteremtése”
„értékelvű, konzervatív, módszereiben radikális, nemzeti-keresztény párt, mely programjával a nemzet egészét kívánja képviselni”

Nacionalisták, elutasítják a [baloldal]i [MSZP]-t, a [liberális] [SZDSZ]-t és az enyhén liberális, [jobboldal]i, polgári [Fidesz]-t is. Utóbbi időben békés együttélést kínáltak a jobboldali pártoknak, a Fidesszel némely önkormányzatban együtt is működnek.

 

 


Politikai történetük


2003. október 24-én alakultak párttá, és céljuk volt, hogy alternatívát nyújtsanak a [szélsőjobboldal]i, [radikális] szavazóknak.
2004-es [Európa Parlamenti választások]on még nem indultak el (tiltakozó jelleggel az ország EU tagsága ellen), de 2009-ben nem sokkal az MSZP mögött, már harmadikként futottak be, és 14,77%-át szerezték meg a szavazatoknak, melynek köszönhetően három [képviselő]t küldhetnek az [EU Parlament]be ([Morvai Krisztina], Balczó Zoltán, Szegedi Csanád).


Ezzel szemben a 2006-os [Országgyűlési Választás]ok során a szavazatok mindössze 2,2%-át gyűjtötték még csupán be, és ezzel nem kerültek be a [Parlament]be. A 2010-es választásokon viszont igen, hiszen a voksok 12,18%-át szerezték meg.


Ezzel szemben a 2006-os [Országgyűlési Választás]ok során a szavazatok mindössze 2,2%-át gyűjtötték még csupán be, és ezzel nem kerültek be a [Parlament]be. A 2010-es választásokon viszont igen, hiszen a mandátumok 12,18%-át szerezték meg.



[Vona Gábor], a párt elnöke 2007 júniusában megalapította a [Magyar Gárda] Egyesületet, amelyet a nemzeti önvédelem és rendvédelmi feladatok ellátására hívott életre. Az egyesület megalapítását és létezését, megmozdulásait kivétel nélkül mindig komoly politikai viták kísérték, majd a [Fővárosi Ítélőtábla] 2009. július 2-i határozata feloszlatta a Magyar Gárdát.




Szakmai partner



Médiapédia Patikapédia Netpédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia internetes tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése

Szakmai partner